Як отримати громадянство Румунії без ризику зіткнутися з шахраями

Румунське громадянство доступне через натуралізацію, народження та походження.

Остерігайтеся шахрайських схем, які обіцяють громадянство Румунії за великі суми, не вимагаючи доказів родинних зв’язків. Це небезпечно та протизаконно, і може призвести до довічної заборони на в’їзд до Євросоюзу.

Дізнайтеся, як оминути шахраїв і легально отримати румунський паспорт, щоб скористатися його перевагами.

Різні способи набуття громадянства Румунії:

Як отримати громадянство Румунії без ризику зіткнутися з шахраями

Існує кілька шахрайських схем, які слід уникати:

1. Участь у програмі репатріації без родинних зв’язків. Шахраї пропонують послуги з отримання паспорта Румунії за програмою репатріації без необхідності доводити своє походження. Ціна за такі послуги може змінюватись від 1000 до 35000€, але є й варіанти за 60€. Вони обіцяють отримати документ за 1—2 роки, хоча в законний спосіб процес може зайняти до 1,5 -4  року, може бути затримка з боку Румунії.

2. Надання сфальсифікованих документів. Шахраї готують недостовірні документи, подають їх та вимагають повної оплати процедури.

Це найпоширеніший спосіб шахрайства. Тому уряд Румунії встановив вимогу: документи про родинні зв’язки мають бути видані державними органами на території Румунії, а також має бути проставлений апостиль на оригіналі документа.

3. Наслідки участі у шахрайських схемах. Іноземці, які звертаються до недостовірних осіб та компаній, ризикують втратити гроші. Шахраї найчастіше вимагають повної передоплати на етапі подання документів.

Якщо іноземець отримує підроблений паспорт, йому загрожує довічна заборона на в’їзд до країн Євросоюзу або кримінальна відповідальність — ув’язнення від 6 місяців до 3 років.

Законні методи набуття румунського громадянства
За правом народження. Діти, що народилися на території Румунії або усиновлені громадянами, автоматично стають румунськими громадянами.

За походженням. У Румунії діє програма репатріації, розрахована на іноземних громадян, предки яких проживали в колишньому Королівстві Румунія в період між 1918 та 1940 роками.

Частина сучасної України та вся Молдова входили до складу Великої Румунії, тож громадяни цих держав можуть претендувати на румунське громадянство за походженням.

Процедура отримання румунського паспорта через репатріацію займає від 2 до 5 років і включає наступні етапи:

Підтвердження румунського походження. У цьому можуть допомогти спеціалізовані організації, які мають доступ до архівних даних. Надійні компанії не вимагають сплати всієї суми відразу і не пропонують підроблені документи про спорідненість, якщо заявник не має румунського коріння.

Збір документів та їх подання до консульства Румунії в країні проживання або через Інтернет.

Очікування схвалення заяви, яка може тривати до 5 років.

Складання присяги на вірність Румунії. Клятва вимовляється румунською мовою, також можливе проведення співбесіди румунською мовою.

Отримання сертифіката про громадянство та румунського паспорта.

По натуралізації. Щоб стати румунським громадянином, необхідно прожити в країні 8 років із видом на проживання. У випадку шлюбу з громадянином Румунії, термін скорочується до 5 років.

Програми набуття громадянства або ВНЗ за інвестиції в Румунії не передбачені. Однак такі програми існують в інших країнах Європи, Близькому Сході, Карибському басейні, Океанії та США.

Де можна отримати ВНЖ та громадянство за інвестиції?

Вимоги до кандидатів на румунське громадянство встановлені статтею №8(1) закону «Про румунське громадянство». Заявник повинен:

бути старше 18 років;

легально проживати у Румунії не менше 8 років, або 5 років у разі шлюбу з громадянином Румунії;

не мати судимостей;

мати достатній доход для проживання в Румунії;

дотримуватися законів країни та не становити загрози національній безпеці;

володіти румунською мовою та знати основи національної культури та історії;

знати Конституцію Румунії та її державний гімн.

8 плюсів румунського паспорта

1. Вільні подорожі Європою. З травня 2024 року Румунія приєдналася до Шенгенської зони, що дозволить її громадянам перетинати кордони без прикордонного контролю. Також не потрібна віза для поїздок до Швейцарії, Норвегії, Нідерландів, Ісландії та Ліхтенштейну.

2. Якісне медичне обслуговування. Громадяни Румунії мають доступ до європейської картки медичного страхування, яка покриває лікування по всій Європі.

3. Можливості для роботи та навчання в ЄС. Громадяни Румунії можуть вільно працювати і навчатися в будь-якій країні, що входить до Шенгенської зони. Крім того, вони мають право вести бізнес на всій території Європейського Союзу.

4. Природа та культурна спадщина. Румунія має вихід до Чорного моря, що робить популярними пляжні курорти, такі як Мамая та Констанца. Взимку можна вирушити на лижні курорти в Синаї або Пояні-Брашов. Також країна відома своїми середньовічними замками Трансільванії та монастирями з фресками, а численні національні та природні парки пропонують можливості для активного відпочинку.

5. Доступна вартість життя. Чотиричленна сім’я витрачає близько 1700 євро на місяць без урахування оренди житла. Продукти, кафе, розваги та нерухомість тут на 30% дешевші, ніж у Португалії, яка відома своїми низькими витратами за стандартами ЄС. У США ціни вищі на 60%.

6. Високошвидкісний інтернет. Румунія займає 13-те місце у світі за швидкістю інтернету. При цьому інтернет-послуги тут недорогі – місячний тариф коштує близько 10 євро, тоді як у Португалії – 42 євро, а на Кіпрі – 31 євро.

7. Мінімальний мовний бар’єр. Румунія займає 16-те місце в Європі та 20-те у світі за рівнем володіння англійською мовою. Румунська мова, що стосується романської групи, буде легше вивчити тим, хто знає французьку, італійську, іспанську чи португальську.

Як стати громадянином Румунії

Законні шляхи до громадянства

1. За правом народження. Діти, що народилися на території Румунії або усиновлені її громадянами, автоматично набувають румунського громадянства.

2. За походженням

У Румунії діє програма репатріації для іноземних громадян, предки яких проживали в колишньому Королівстві Румунія в період з 1918 по 1940 рік. Частини України та вся Молдова входили до складу Великої Румунії, тож громадяни цих країн можуть претендувати на румунське громадянство за походженням.

Процес отримання румунського паспорта за програмою репатріації включає:

— Підтвердження румунського походження за допомогою спеціалізованих організацій, які мають доступ до архівів. Надійні компанії не вимагають повної передоплати та не пропонують підробляти документи.
— Збір та подання документів у румунське консульство або через інтернет.
— Очікування схвалення заяви, яка може тривати до 5 років.
— Принесення присяги румунською мовою та проходження співбесіди.
— Отримання сертифіката про громадянство та румунського паспорта.

3. **По натуралізації**. Для цього потрібно прожити в Румунії 8 років із видом на проживання. Якщо іноземець одружується з румунським громадянином, термін скорочується до 5 років.

Громадянство або дозвіл на проживання за інвестиції в Румунії не передбачені, але такі програми існують в інших країнах Європи, Близькому Сході, Карибському басейні, Океанії та США.

Вимоги до кандидатів на румунське громадянство

Відповідно до статті №8 (1) закону «Про румунське громадянство», претендент має:

— Бути старше 18 років.
— Легально проживати у Румунії не менше 8 років (або 5 років у разі шлюбу з румунським громадянином).
— Не мати судимостей.
— мати достатній доход для проживання в країні.
— Дотримуватися законів Румунії та не становити загрози національній безпеці.
— Володіти румунською мовою та знати основи національної культури та історії.
— Знати Конституцію Румунії та її державний гімн.

Як швидше та простіше отримати друге громадянство за кордоном

Іноземці, які не мають румунського коріння, можуть отримати громадянство або дозвіл на проживання через інвестиційні програми в різних регіонах, таких як Океанія, Близький Схід та Європейський Союз.

Вануату

Громадянство Вануату за інвестиції оформляється найшвидше серед усіх країн. Процес займає лише 1-2 місяці, а мінімальні вкладення становлять 130,000 євро. Основна перевага – можливість отримати туристичну візу B-1/B-2 у США на 5 років, що дозволяє перебувати там до 180 днів на рік.

Туреччина

Отримання турецького паспорта через інвестиції дозволяє подорожувати без віз до більш ніж 120 країн, за винятком США та ЄС. Процес займає 6-8 місяців, а одна з умов — купівля нерухомості вартістю від 400 000 євро.

Португалія

«Золота віза» до Португалії надає можливість стати громадянином ЄС через 5 років. Натомість інвестицій в економіку країни інвестор отримує посвідку на проживання на 2 роки з можливістю продовження. Для підтримки статусу резидента потрібно проводити у Португалії 7 днів на рік. Мінімальна сума інвестицій – 250,000 євро.

Угорщина

З 2024 року починає діяти «Золота віза» до Угорщини. Вид на проживання видаватиметься одразу на 10 років. Інвестори можуть вкластися в інвестиційні фонди від 250,000 євро, придбати нерухомість від 500,000 євро або зробити пожертву до вищого навчального закладу. Після 11 років проживання в Угорщині можна претендувати на громадянство.

Кіпр

Постійне місце проживання на Кіпрі за інвестиції видається довічно, але вже за 7 років можна подавати документи на громадянство, стаючи громадянином ЄС. Один із варіантів — інвестиції в нерухомість вартістю від 300,000 євро.

Ці програми надають різні можливості для отримання другого громадянства або посвідки на проживання, пропонуючи гнучкі умови та значні переваги.

#

No responses yet

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  1. Вітаємо! Статус біженця або статус захисту не впливає на подачу громадянини України на Румунське громадянство в Румунії. Адже громадянами України…

  2. Добрий день ,розкажіть будьласка усі деталі ,якщо я у Німеччині і маю біженство чи можу я отримати громадянство Румунії по…

коментарі