Шановні клієнти Компанії Romania 2009!
З’явилася можливість отримання дублікатів свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян (ДРАЦС) — копії документів із ЗАГСу онлайн — послуга доступна через портал Дія. Ця послуга спрощує процедуру та дозволяє громадянам легко отримувати необхідні документи.

Процедура замовлення документів через портал Дія досить проста. Після авторизації на порталі, користувач повинен обрати потрібну послугу у меню «Довідки та витяги», заповнити необхідні дані, обрати спосіб отримання та оплатити послугу. Після цього користувач отримає сповіщення про готовність документу та зможе отримати його через кур’єра або відвідати відділ ДРАЦС.

Як працює послуга?

Мін’юст розповів алгоритм дій на прикладі свідоцтва про народження:

1. Авторизуйтесь на порталі Дія зручним для себе способом.

2. У меню «Послуги» виберіть «Довідки та витяги».

3. Оберіть потрібний документ.

4. Вкажіть, стосовно кого документ, і причину його повторної видачі (документ вкрадено, загублено, пошкоджено чи знищено тощо).

5. Перевірте дані про заявника, вкажіть місце народження.

6. Вкажіть дані про батьків.

7. Оберіть зручний спосіб отримання свідоцтва. Якщо це Укрпошта — вкажіть адресу доставки, або зверніться до відділу ДРАЦС, до якого подано заяву.

8. Оплатіть послугу.

9. Готово! Свідоцтво про народження замовлено. Ви отримаєте сповіщення про готовність документу.

10. Очікуйте кур’єра або відвідайте відділ ДРАЦС.

Для повторної видачі доступні такі свідоцтва:

 • про народження;

 • про смерть;

 • про зміну імені;

 • про шлюб;

 • про розірвання шлюбу.

Також на порталі Дія можна замовити такі витяги з Реєстру:

 • про державну реєстрацію народження;

 • про державну реєстрацію смерті;

 • про державну реєстрацію зміни імені;

 • про державну реєстрацію шлюбу;

 • про державну реєстрацію розірвання шлюбу.

Згідно з цим, громадяни тепер можуть замовити ці документи через портал Дія, звернувшись до відділу ДРАЦС, в якому раніше була подана заява, або скористатися послугою доставки через Укрпошту.

Це нововведення спрямоване на полегшення процесу отримання документів, особливо в умовах воєнного стану, коли багато українців втратили свої документи або вони були пошкоджені.

Послуга охоплює повторну видачу таких свідоцтв, як про народження, про смерть, про зміну імені, про шлюб та про розірвання шлюбу. Крім того, можна замовити витяги з Реєстру, зокрема про державну реєстрацію народження, смерті, зміни імені, шлюбу та розірвання шлюбу.

Необхідно зазначити, що через воєнний стан в деяких регіонах послуга може бути недоступною. Тому важливо слідкувати за актуальною інформацією на порталі.

Нововведення, що стосується повторної видачі свідоцтв та отримання витягів з Реєстру, було оголошено Міністерством юстиції.

No responses yet

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

 1. Добрый день, бабушка уже умерла, я не уверен что получится собрать все требуемые документы. Свидетельство о рождении где-то было, буду…

 2. Дякую подача на паспорт Румунії пройшла добре все добре. В Україну не заїхав, побачілися в Румунії на подачі з юристами…

коментарі