Скільки чекати на карту побуту в Польщі 2024?

Вища контрольна палата Польщі оприлюднила звіт про результати аудиту обслуговування польських громадян та іноземців у державних органах управління протягом 2021-2022 років та першої половини 2023 року. Аудитори висловили негативну оцінку, зокрема, стосовно ситуації з вирішенням питань, пов’язаних з обслуговуванням іноземців у воєводських управліннях. Основна проблема полягала у тривалому розгляді справ щодо легалізації перебування.

Аудит був проведений у 20 відділах по всій країні: п’яти воєводських управліннях, семи повітових управліннях і восьми містах зі статусом повіту. Перевірка відбувалась у Лодзькому, Куявсько-Поморському, Сілезькому, Поморському та Підкарпатському воєводствах.

«Під час аудиту у всіх перевірених воєводських управліннях ми виявили порушення. У 60% випадків були порушені чинні норми. Основні порушення відносилися до бездіяльності, а також до надмірного затягування розгляду справ іноземців», — повідомив Пшемислав Шевчик з Вищої контрольної палати.

Про оформлення громадянства Румунії читайте на цій сторінці

Він також зазначив, що середня тривалість розгляду заяв на отримання картки тимчасового перебування іноземців складала: у Лодзькому воєводському управлінні у 2021 році — 384 дні, а у 2022 році — 781 день, у Сілезькому воєводському управлінні в 2021 році — 381 день, а в 2022 році — 365 днів.

Найтриваліший розгляд заяви про видачу картки тимчасового перебування становив 2700 днів, що дорівнює 7 рокам 4 місяцям та 29 дням.

Аудитори також встановили, що працівники воєводських управлінь не пояснювали іноземцям їхні права та обов’язки, а також порядок дій при поданні заяв на отримання картки перебування.

«Також від іноземців вимагали надавати документи, які вже були в наявності у воєводських управліннях, або повторно подавати документи, термін дії яких закінчився до розгляду справи, або ті, які не були необхідними для розгляду справи, — додав Пшемислав Шевчик.

Однією з причин виявлених порушень є збільшення обсягу роботи в поєднанні з високою текучістю кадрів і низьким рівнем оплати новозатверджених працівників воєводських управлінь. У 2023 році іноземці в Польщі подали 614 тисяч заяв про легалізацію перебування, порівняно з 528 тисячами за попередній рік.

«Останні роки показують зростання на 100 000 заявок щорічно, що створює значну роботу для воєводських управлінь», — відзначила директорка Департаменту міжнародних справ та міграції МВС Польщі Агата Фургала.

Вона також зазначила, що зараз на етапі міжвідомчих узгоджень знаходиться проєкт змін до законодавства про іноземців, який передбачає впровадження електронної подачі заявок на отримання карт перебування. Остаточне рішення, яке може поліпшити роботу воєводських управлінь, — ц

One response

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

коментарі