Отримання громадянства Румунії українцями може бути здійснене через спрощену процедуру відповідно до статті 11 закону Румунії «Про громадянство» та статті 7 Конституції. Для цього претенденту необхідно встановити родинні зв’язки з представником румунського народу. Відповідно до законодавства, право на набуття європейського громадянства поширюється на румунів, що народилися або проживали на території держави до 1940 року, а також на їхніх нащадків до третього коліна. Для українців, які бажають отримати румунський паспорт, немає потреби відмовлятися від свого рідного громадянства, проживати на території Румунії понад 8 років або володіти державною мовою.

Консультації наших юристів у месенджерах:

Написати в Телеграм
Написати в WhatsApp

Отримавши румунське громадянство, українці можуть скористатися низкою переваг, включаючи можливість офіційного працевлаштування в Європі без спеціальних дозволів, отримання європейської пенсії та іншої соціальної допомоги, вільне проживання в будь-якій державі ЄС, безвізовий в’їзд до більш ніж 165 країн світу, доступ до освіти в європейських вишах. на пільгових умовах та можливість реєстрації бізнесу в будь-якій країні ЄС на рівних умовах із громадянами.

Процес оформлення громадянства Румунії включає кілька етапів. Перший етап — оформлення досьє на громадянство, під час якого юристи аналізують документи претендента, відновлюють втрачені документи та готують досьє відповідно до вимог румунського законодавства. Потім слідує подання документів до Міністерства юстиції, де претендент супроводжується юристами, які дбають про прийняття документів компетентними органами Румунії. Після виходу до наказу та принесення присяги, претенденту надається статус громадянина, і йому видається сертифікат про громадянство, необхідний для отримання паспорта та інших документів європейського зразка.

#

No responses yet

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  1. Вітаємо! Статус біженця або статус захисту не впливає на подачу громадянини України на Румунське громадянство в Румунії. Адже громадянами України…

  2. Добрий день ,розкажіть будьласка усі деталі ,якщо я у Німеччині і маю біженство чи можу я отримати громадянство Румунії по…

коментарі