Україна планує розробити новий маршрут для експорту товарів через Румунію, обходячи Польщу, оголосив міністр інфраструктури Олександр Кубраков. Це рішення прийняте внаслідок блокади українсько-польського кордону, яка триває вже протягом тривалого часу. Про це він розповів у інтерв’ю для Bloomberg.

Новий маршрут пролягатиме від одного з українських портів через румунський порт у Констанці та дунайські порти Німеччини. Цей крок має на меті збільшити український експорт до рівня, що був до початку конфлікту.

За словами Кубракова, експортувати товари через Румунію вигідніше через те, що ця країна є більш передбачуваною, ніж Польща, яка стала епіцентром блокади кордону.

Міністр також наголосив, що блокада кордону з Польщею суттєво скоротила обсяги експорту через цю країну: з 1 мільйона тонн на місяць у 2022 році до 300 тисяч тонн в даний час.

Нагадаємо, що польські перевізники та фермери почали блокувати рух українських вантажівок ще з осені 2023 року. Протести почалися через «надмірну конкуренцію» на ринку після введення «транспортного безвізу» між Україною та країнами ЄС. Блокада призвела до великих втрат для обох країн і спричинила навіть смерть українських водіїв на території Польщі.

#

One response

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  1. Дякую подача на паспорт Румунії пройшла добре все добре. В Україну не заїхав, побачілися в Румунії на подачі з юристами…

коментарі