Нас часто запитують, які вимоги до румунського громадянства? Тож ми повторюємо для вас нашу статтю 2015 року.

Скористайтеся підтримкою наших професійних юристів компанії Romania 2009для успішної імміграції за кордон!

Консультації онлайн у месенджерах:

Написати в Телеграм
Написати в WhatsApp

Щоб відновити громадянство Румунії, учасник програми репатріації повинен довести, що він мав підданство цієї країни, чи підданими були його бабуся чи дідусь або хоча б один із батьків. Крім відповідності цьому основному правилу, щоб отримати румунське громадянство за корінням, необхідно виконати такі вимоги:

Досягнути 18 років. Діти до 14 років вступають у підданство разом із батьками. Підліток старше 14 років має висловити свою згоду на придбання підданства особисто. Якщо громадянином стає лише один із батьків дитини віком до 18 років, для присвоєння дітям підданства, потрібна офіційна згода другого з батьків.
Бути лояльним до історичної батьківщини. Будь-які антирумунські публічні висловлювання, у тому числі й у соціальних мережах інтернету, можуть стати перешкодою для участі в програмі репатріації Румунії.
Мати легальні кошти на проживання біля держави. Закон про репатріацію Румунії не потребує обов’язкового проживання у цій країні. Можна отримати паспорт ЄС, не переїжджаючи. Подвійне громадянство повністю дозволене. Тим, хто оформлює паспорт та живе там, де й раніше, доводити наявність коштів для проживання на історичній батьківщині у 2021 році не потрібно.

Не мати судимості у державі свого проживання.

Офіційно закон про репатріацію Румунії вимагає ще й: володіти румунською мовою, знати традиції та законодавство держави. Однак, у роки правління президента Траяна Бесеску (2004-2014) складання іспитів з мови, традицій та законів скасовано. Відповідно, достатньо володіти кількома фразами, щоб пройти співбесіду під час подання заяви про відновлення громадянства. Це суттєво полегшило репатріацію етнічних румунів із Росії та інших країн СНД, які проживають поза національним середовищем.

Щоб дізнатися, чи доступна вам репатріація, і скільки часу це займе за нинішніх умов, ви можете записатися на безкоштовну консультацію у нашого міграційного фахівця

Підстави для початку процесу репатріації

Закон про репатріацію Румунії встановлює, що підставою для початку процедури є наявність доказів кровних зв’язків із цією державою. У 2021 році агентства з імміграції в ЄС пропонують допомогу в пошуку таких документів іммігрантам з Росії, Білорусії, України та інших країн СНД. Вартість цих послуг залежить від конкретної агенції та складності пошуку доказів походження.

Є й інші підстави для переїзду та отримання паспорта країни.

Шлюб із громадянами держави.
Навчання у ВНЗ країни.
Працевлаштування біля держави.
Інвестиції в економіку держави.
Інші підстави.

Процес оформлення громадянства Румунії з репатріації

Закон про репатріацію Румунії визначає наступний алгоритм відновлення підданства країни:

  • Збір документів, що підтверджують наявність румунського коріння.
  • Звернення до Міністерства Юстиції країни.
  • Перевірка поданих доказів про походження та винесення рішення.
  • Складання присяги громадянина.
  • Оформлення румунських документів, що засвідчують особу.
  • Збір документів, що підтверджують наявність румунського коріння
  • Довести походження можна документами виданими в королівстві до 1940 року включно. Це можуть бути:

посвідчення особи.
Свідоцтва про одруження.
Свідоцтва про народження.
Витяг з румунських архівних документів та інше.

Свідоцтва про шлюб і народження можуть бути визнані, незалежно від того видала їх державна влада або церковна.

Можуть бути використані й радянські документи:

Будь-які папери, в яких національність вказана як румун або молдаванин. На державному рівні румуни не визнають наявності окремого молдавського етносу та мови, вважається, що молдавани є частиною румунського народу, а молдавська мова — один із діалектів.
Витяги з радянських архівів, що підтверджують факт проживання до 1940 року включно на землях королівства.
Свідоцтва про народження та шлюб, видані в СРСР, Росії чи інших державах пострадянського простору, що підтверджують походження жителів королівства. Потрібно довести, що громадянами країни були хоча б один із дідусів/бабусь чи батьків. Громадянство Румунії без коріння отримати не можна.

Найпростіше тим, у кого відповідні документи є в домашніх архівах. Решті доведеться проводити цілеспрямований пошук. Для цього потрібно мати уявлення про те, що, де та як шукати. Найкраще з цією роботою справляються фахівці з імміграції до Європи.

Якщо ви за кордоном — наші міграційні юристи відновлять для вас документи, звертайтеся.

#

No responses yet

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  1. Дякую подача на паспорт Румунії пройшла добре все добре. В Україну не заїхав, побачілися в Румунії на подачі з юристами…

коментарі