Процедура відновлення свідоцтва про народження стає актуальною у зв’язку з різними життєвими обставинами, такими як воєнний стан, псування чи втрата документів. Свідоцтво про народження є важливим офіційним документом, який необхідний для підтвердження різних прав та встановлення особистої ідентифікації.

Консультації наших юристів у месенджерах:

Написати в Телеграм
Написати в WhatsApp

У зв’язку з цим, важливо знати, куди звертатися та які документи необхідні для відновлення свідоцтва. Особи, які можуть звернутися за повторною видачею документу, включають повнолітніх громадян, батьків, опікунів, піклувальників, а також представників установ охорони здоров’я, навчальних закладів та інших дитячих установ, де постійно перебуває дитина, або представників за довіреністю.

Читайте також:

Як отримати дублікати онлайн?

Для відновлення втраченого свідоцтва про народження необхідно мати такі документи: заява на відновлення документу, паспорти батьків або документ, що підтверджує факт батьківства, довіреність у разі звернення представника, а також документи, які підтверджують родинні стосунки з особою, відносно якої повторно видається свідоцтво. Крім цього, необхідно сплатити державне мито на повторну видачу.

Важливо відзначити, що в умовах воєнного стану державне мито за повторну видачу свідоцтв про народження не справляється. Сам процес видачі документу здійснюється відділами ДРАЦС незалежно від місця державної реєстрації акту цивільного стану та місця проживання особи.

Залежно від умов, українці можуть отримати свідоцтво про народження особисто, звернувшись до відділу ДРАЦС, або онлайн, надіславши необхідні документи поштою або заповнивши заяву на відновлення послуги через Інтернет. Необхідною умовою є пред’явлення всіх необхідних документів та сплата держмита, якщо воно передбачено. Відновлене свідоцтво має таку ж юридичну силу, як і втрачений документ.

#

No responses yet

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  1. Дякую подача на паспорт Румунії пройшла добре все добре. В Україну не заїхав, побачілися в Румунії на подачі з юристами…

коментарі