Нові вимоги для перетину кордону Румунії — інформують юристи компанії Romania 2009.

У зв’язку з військовою агресією Росії проти України, громадянам України, які прибувають з території нашої країни до Румунії, не потрібно дотримуватися жодних вимог у зв’язку з COVID-19.

Консультації наших юристів у месенджерах:

Написати в Телеграм
Написати в WhatsApp

Румунія визнає паспорти громадян України для виїзду за кордон, з відмітками щодо продовження терміну дії або вписання дітей, які були зроблені відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року, № 270.

Румунія дозволяє тимчасово переміщеним громадянам України, які покидають країну через війну Росії проти України, Починаючи з 24 лютого 2022 року, перетинати кордон навіть без наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон. У цих випадках рішення про пропуск через державний кордон Румунії приймається  на основі розгляду наявних у громадянина документів на місці прикордонного контролю представниками румунської прикордонної поліції.

Крім того, з гуманітарних міркувань румунська Прикордонна Поліція дозволяє громадянам України, які залишили територію України після 24 лютого 2022 року, навіть без наявності дійсного документа для виїзду за кордон і без візи перетинати кордон Румунії для транзиту в Україну . Для цього на прикордонному контролі можна пред’явити один з наступних документів:

  • внутрішній паспорт громадянина України старого зразку;
  • внутрішній паспорт громадянина України з електронним носієм;
  • небіометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (включно з відміткою про продовження терміну дії);
  • свідоцтво про народження;
  • діти, дані яких вписані у паспорт одного з батьків.

З перерахованими документами можна повернутися в Україну з Румунії, перетнувши кордон Румунії з Чернівецькою областю через прикордонний пункт Сірет – Порубне та з Закарпатською областю через прикордонні пункти Сігету Мармацієй – Солотвино, Халмеу – Дякове, а також за допомогою паромної переправи Ісакча – Орлівка.

Громадянам України, які не мають жодного зі згаданих вище документів, в’їзд до Румунії з метою транзиту до України (прямо або через Республіку Молдова), буде дозволено на підставі посвідчення на повернення без візи або іншої авторизації.

Також українські громадяни, які отримали форму тимчасового захисту на території однієї з держав-членів Європейського Союзу, згідно з Рішенням (ЄС) 2022/382 Ради, можуть пересуватись, зокрема з метою транзиту, до іншої країни-члена, ніж та, що видала дозвіл на перебування, на період до 90 днів протягом 180 днів. Водночас, на період тимчасового захисту дозволяється виїзд з Румунії всіх громадян України, які мають право вільного повернення в Україну.

Рішення про пропуск через державний кордон Румунії приймається безпосередньо у румунському прикордонному пункті представниками прикордонної поліції Румунії на підставі наданих документів (контакти прикордонних пунктів: https://www.politiadefrontiera.ro/ro/main/pg-puncte-de-trecere-a-frontierei-307.html, телефони Генерального інспекторату прикордонної поліції Румунії: +4021.316.25.98, +4021.318.25.92, (+4)0219590, e-mail: pfr@igpf.ro).

Нагадуємо, що з актуальними правилами в’їзду до Румунії в умовах пандемії COVID-19 можна ознайомитись на інтерактивній карті світу за посиланням: https://tripadvisor.mfa.gov.ua/

No responses yet

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  1. Вітаємо! Статус біженця або статус захисту не впливає на подачу громадянини України на Румунське громадянство в Румунії. Адже громадянами України…

  2. Добрий день ,розкажіть будьласка усі деталі ,якщо я у Німеччині і маю біженство чи можу я отримати громадянство Румунії по…

коментарі